Efkan Ala'nın yerini Süleyman Soylu aldı

Süleyman Soylu, Efkan Ala'nın istifasından sonra yeni içişleri bakanlığına atanan isim oldu. Yaptığı açıklamasında onun içinde sürpriz bir karar olduğunu dile getirdi.

Efkan Ala'nın yerini Süleyman Soylu aldı
Efkan Ala'nın yerini Süleyman Soylu aldıTahir Yavuz

Süleyman Soylu, yeni içişleri bakanlığına atanan sürpriz isim oldu.

Bilindiği gibi Efkan Ala yani eski İçişleri Başkanı istifa etti. Yerine ise Soylu atandı. Yaptığı açıklamalarda kendisinin bu göre atanmasının, onun için büyük bir sürpriz olduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe mevkiinde görüşme sağlarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa ettiğini ve ardından ise yerine Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Süleyman Soylu'nun atandığını belirtti. CUmhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu'yu yeni İçişleri Bakanlığı görevi için tebrik etti.

Yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kimdir?

Süleyman Soylu 1969 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini yaşadıkları bölgedeki İstanbul Gaziosmanpaşa'da bir ilköğretim okulunda tamamladı. Lise eğitimini ise Plevne Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesine girişi hak kazanarak bu bölümden mezun oldu. Meslek kariyerine ilk adımını 1990 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda başladı.

1989 yılında aynı zamanda okul arkadaşları ile ortaklaşa bir şirket kurarak ticaret hayatınada atıldı. Süleyman Soylu daa sonra 1995 yılında kendi kurduğu şirketi ile hayatına devam etti. Bu sırada siyasi hayatınada bir yandan devam etmeyi başardı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!