AÖF kayıt yenileme yapılmazsa ne olur?

AÖF 2016 kayıtları başladı. Kayıtlar başladı fakat öğrencilerin bir kısmı önceki dönem kayıt yenilemlerini yapmadılar. Bu durumda akıllarına gelen ilk soru ''AÖF kayıt yenileme yapılmaz ise ne olur?'' oldu.

AÖF kayıt yenileme yapılmazsa ne olur?
AÖF kayıt yenileme yapılmazsa ne olur?Tahir Yavuz

AÖF 2016 kayıtları 25 Ağustos tarihinde başladı ve 3 Eylül tarihinde sona erecek. Bir çok öğrenci AÖF'de yeni kayıtlarını yaptırdı. Kayıtların sona ermesine üç gün kaldı. Kayıt sürelerinde mazeretli öğrenciler için esneme sağlanabileceği konusunda henüz net bilgi yer almamaktadır.

AÖF'de kayıt yenileme yapmayan bir çok öğrenci bulunmaktadır. AÖF bu konuyla alakalı olarak, ''Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme döneminde öğrenciler kayıtlarını yenilemediği taktirde, bulundukları dönem içerisinde öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Böylelikle sınavlara giriş hakları o deönem boyuncada ortadan kalkmış olur. Öğrenciler kayıtlarını yenilemediği zaman, öğrenim hakları otomatik olarak askıya alınır ve dondurulur. Bu durumda bulunan öğrenci tekrar aktif olarak öğrenciliğine geri dönmek ister ise bir sonraki öğrenim döneminde AÖF bürosuna müracat ederek kaydını tekrar aktif edebilir. Kayıt yenilenmeyen dönem tekrar alınır'' ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!