Eylül mitingine Urfa'da yasak geldi

Eylül ayına girilmesi nedeni ile 3 Eylül tarihinde Urfa'da yapılacak olan mitinge, Valilik tarafından yasak geldi.

Eylül mitingine Urfa'da yasak geldi
Eylül mitingine Urfa'da yasak geldiTahir Yavuz

Eylül ayına girilmesi nedeni ile birçok şehirde barış mitingi yapılacak. Fakat bazı şehirlerde yapılacak olan mitinge yasak geldi. En son Urfa ilinde 3 Eylül tarihinde yapılması planlanan mitinge, Valilik tarafından yasak geldi. Bir çok parti ve üyelerin katılımı ile gerçekleşmesi planlanan miting ''güvenlik'' gerekçesi ile yasaklandı.

Eylül mitingine getirilen yasak ile ilgili olarak Tertip Komitesi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticileri yarın vali ile görüşmek için valiliğe talepte bulundukları açıklandı. Öte yandan 1 Eylül mitingi, Hatay, Mersin, Adana, Kocaeli ve Aydın'da engelleme gelmeden 1 Eylül 2016 tarihinde düzenlenecek.

Eylül mitinglerine bazı şehirlerde yasak getirildi

Eylül mitinglerine güvenlik nedenleri ile birçok şehirde yasak getirildi. Bunların arasında Antalya, Batman, İzmi ve Urfa yer almaktadır. Valilik mitinglere yasak getirildiğini kamuya bildirdi. İzmir'deki mitingin yasaklanması üzerine harekete geçen Emek ve Demokrasi için Güç Birliği yaptığı açıklamalarda 1 Eylül tarihinde Konak'da basın açıklaması yapacağı ifadesini kullandı.

1 Eylül Barış Mitingi İstanbul'da 4 Eylül tarihinde gerçekleşirken Muş'ta 5 Eylül, Bingöl'de 6 Eylül, Hakkari'de 7 Eylül ve Batman'da 3 Eylül tarihlerinde düzenelecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!