TSK'dan 820 personel atıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden, FETÖ/PYD ile ilişiği bulunan 820 ersonl daha atıldı. Kişilerin 15 Temmuz darbe girişimi ile bağlantısı olduğu belirtildi.

TSK'dan 820 personel atıldı
TSK'dan 820 personel atıldıTahir Yavuz

Milli Savunma Bakanlığı tarafından, TSK'dan toplam 820 kişinin işine son verilerek ordu ile bağlantıları kesildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar sürüyor. Bu soruşturmalar kapsamında Kara ve Deniz Kuvvetleri'nde görevli bulunan 648'i tutuklu 820 askeri personelin TSK ile bağlantılarına son verildi.

Elde edilen bilgilere göre kişiler FETÖ/PYD soruşturması kapsamında Kara ve Deniz Kuvvetleri'ne bağlı bulunan ve 648 tanesi tutuklanmış olan toplamda 820 askerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile bağlantısına son verildi. Milli Savunma Bakanlığı konuyla alakalı olarak, ''FETÖ soruşturması kapsamında yürütülen soruşturmalar son hızıyla devam etmektedir. Bağlantılı kişiler cezalarını almaktadır. Kara ve Deniz Kuvvetleri'ne bağlı bulunan 820 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Bu kişilerin ordu ile de bağlantıları kesildi'' ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!