Facebook'un uydusu Florida'da düştü

Facebook'un ilk uydusu yörüngeye giremedi ve fırlatıldığı Florida'da fırlatılma esnasında alev aldı. Alev alan uydu şiddetli bir şekilde patladı. Olayda yaralı veya ölünün bulunmadığı belirtildi.

Facebook'un uydusu Florida'da düştü
Facebook'un uydusu Florida'da düştüTahir Yavuz

Facebook'un uzaya ilk uydusunu yerleştirmek üzere gönderdiği cihazı SpaceX Falcon 9 alev aldı. Alevler kısa sürece uyduyu sardı ve çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın şiddeti ile etraftaki insanlar paniğe girdi. Yaşanan talihsiz olayda ölü veya yaralının bulunmadığı belirtildi.

NASA tarafından gelen açıklamalarda ise, patlamanın SpaceX şirketi tarafından yapılan denemeler esnasında meydana geldiği ifade edildi. Şiddetli patlama etraftaki binaların sarsılmasına neden olurken, çevredeki vatandaşlar sarsıntı ve ses yüzünden paniğe girdi. Associated Press, patlamanın etkisinin uzaktaki binaları bile etkileyip sarsıldığını ve halkında korku dolu anlar yaşadığını açıkladı.

SpaceX Falcon'un alev alması ile patlaması bir anda meydana geldi. Patlamanın etkisi ilede dumanlar kilometrelerce uzaktan görülecek kadar büyüdü. Sosyal medya Twitter'dan ise konu ile alakalı olarak, ''dumanları görebiliyorz ve feci şekilde sallandık'' mesajları paylaşıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!