Özbekistan Lideri İslam Kerimov hayatını kaybetti

Özbekistan Lideri İslam Kerimov, beyin kanaması nedeni ile tedavi görüyordu ve durumu kritikti. Bugün Reuters, Kerimov'un hayatını kaybettiğini duyurdu.

Özbekistan Lideri İslam Kerimov hayatını kaybetti
Özbekistan Lideri İslam Kerimov hayatını kaybettiTahir Yavuz

Yapılan açıklamalara göre Özbekistan Lideri İslam Kerimov hayatını kaybetti. Routers haber ajansı diplomatik kaynaklar ile bu açıklamayı duyurdu. Daha önce beyin kanaması nedeni ile tedavi gören Kerimov'un durumu kritikti. Bugün ise hayatını kaybettiği açıklandı.

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un durumu kritik seviyede idi. Yapılan açıklamalarda durumunun kritik olduğu ve riskleri belirtilmişti. Uzun sürmeden acı haber geldi. Özbekistan halkına Cumhurbaşkanı Kerimov'un hayatını kaybettiği belirtildi. Halk derin bir üzüntü yaşadı.

Durumu kritik olduğu vakitlede yapılan açıklamada, ''Derin bir üzüntü ile belirtmek isteriz, son günde Cumhurbaşkanı islam Kerimov'un sağlık durumu keskin kötüleşti. Doktorların fikrine göre, Cumhurbaşkanı'nın sağlık durumu kritik olarak değerlendiriliyor'' ifadeleri kullanıldı.

27 Ağustos tarihinde geçirdiği beyin kanaması nedeni ile hastaneye kaldırılmış ve tedavilerine başlanmıştı. Kerimov 1989 yılından beri Özbekistan'ın Cumhurbaşkan'ı olarak görev yapmaktaydı. 78 yaşındaki Cumhurbaşkan'ının son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!