Van ve Hakkari'de PKK ile çatışma çıktı: Şehitler var

Hakkari ve Van illerinde PKK'lı teröristler ile çatışma çıktı. Hakkari'de 1 asker şehit oldu ve 6 asker yaralandı. Van'da ise 3 korucu şehit oldu ve 4 korucu yaralandı.

Van ve Hakkari'de PKK ile çatışma çıktı: Şehitler var
Van ve Hakkari'de PKK ile çatışma çıktı: Şehitler varTahir Yavuz

Hakkari ve Van illerinde teröristler ile çatışma çıktı. Çıkan çatışmada asker ve koruculardan şehitler oldu. Toplamda 1 asker ve 3 korucu şehit olurken, 6 asker ve 4 korucuda yaralandı. Çatışmalarda 20 terörist öldürüldü.

Elde edilen bilgilere göre Hakkari'nin Çukurca ilçesinde ve Van'ın Çaldıran ilçesinde PKK'lı teröristler ile çatışma çıktı. Çukurca mevkiindeki olayda 1 asker şehit ve 6 asker yaralandı. 20 terörist ise bölgede etkisiz hale getirildi. Çatışmanın Uzundere Beldesi'nde meydana geldiği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Ayrıca yaralı askerler Hakkari Devlet Hastanesi'ne tedavi edilmek üzere kaldırıldı. Askerlerin tedavileri devam ederken, durumları ile alakalı olarak henüz net bilgi verilmedi.

Van Çaldıran'da PKK'lı Teröristler İle Çatışma Çıtkı

Van ilinin Çaldıran ilçesinde PKK'lı teröristler ile korucular arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmaca 3 korucu ahyatını kaybederken 4 korucuda yaralandı. En son 1 Eylül 2016 tarihinde Tendürek Dağı mavkiinde çıkan çatışmada uzman Çavuş Murat Kasım ile köy korucusu İsa Taş şehit olmuştu. Bölgede operasyonlar arttırılırken bugün teröristler ile tekrar sıcak temas yaşandı. Mehmet Aladağ ve Muzaffer Aladağ şehit oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!