Yeşil Mercimek'in mucizevi zayıflatma etkisi

Zayıflamak isteyen birçok insan binbir çeşit yollara başvurmaktadır. İlaçlar vb. zararlı yollardan zayıflamaya çalışıp hayatını kaybeden birçok insan vardır. Aslında herşeyin ilacının bitkilerde ve doğada olduğu birçok kez kanıtlanmıştır. Yeşil mercimeğinde zayıflamak için kullanıldığı ve çok faydası olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yeşil Mercimek'in mucizevi zayıflatma etkisi
Yeşil Mercimek'in mucizevi zayıflatma etkisi

Zayıflatan Mucize Yeşil Mercimek

Fazla kilolar hepimizin içine dert olmuş ve çağımızın hastalığı hâline gelmiştir. Ayva göbeği olarak bildiğimiz ve önceleri insanlara çekici gelen o ufacık kilo bile artık fazlalık olarak görülmekte ve eski cazibesini yitirmektedir. Artık insanlar dümdüz bir vücuda sahip olmak istiyor.

'Manken gibi vücut' dedikleri o vücut tipine sahip olmak için can atıyorlar. Gün geçmiyor ki bunun da modası değişmesin. Eskiler kadının etli butlu olmasının iyi olduğunu hâlâ iddia ederken günümüz gençleri kafayı fitness vs. gibi kilo almaya engel aktivitelerle bozmuşlardır.

Fazla Kiloya Hayır

Peki, hastalık olarak benimsediğimiz fazla kilolarımızdan neden kurtulmak istiyoruz? Yazın kıyafetlerimizin içinde kuğu gibi süzülelim, gözler bizim üzerimizde olsun, daha da güzelleşeyim düşüncesinden ötürü elbette. Yaza bomba gibi girmek özellikle bayanların lügatinde tam olarak bu anlama geliyor.

Kilo Değişimi

Bizler kışın kilo alan yazın ise aynı hızla kilo vermek için çırpınan, o diyetisyenden bu diyetisyene, bir spor merkezinden diğerine koşuşturan insanlarız. Oysa kilo vermenin kolay yolları da vardır. Bu kadar paniklemenize hiç gerek yok. Ufak da olsa ayrıntıları önemseyerek, kalorilerin püf noktalarına inerseniz bu işi kökünden çözmüş olursunuz. Hem de hiç telaş yapmadan, korkmadan.

Mucize Yeşil Mercimek

Kilo vermenin bin bir yolunu ararken internette rast geleceğiniz yazılardan biri de yeşil mercimeğin metabolizmanıza şifa olacağını beyan eden yazılardır. Birçok doktorun tavsiyesini ve zayıflamak için kullanılan birçok ilacın içeriğinde de var olduğunu göreceksiniz yeşil mercimeğin.

Kuru baklagillerden olan yeşil mercimeği elbette günlük yemeklerimizde de kullanıyoruz. Ancak madem yeşil mercimeği zaten tüketiyorsak neden kilo veremiyoruz? Bunu hiç düşündük mü?

Burada bahsettiğimiz yeşil mercimek tüketme hususu elbette güveç gibi bir yemeğin içine katıp da yenilen yeşil mercimek değil. Asıl önemli olan yeşil mercimeğin nasıl tüketildiğidir aslında. Doğru bir tüketim şeklini uyguladığınız sürece bu faydalı yiyecek tansiyonunuzu da kontrol altına alacaktır. 

Yeşil Mercimek Nasıl Tüketilmeli?

Yeşil mercimeği yağda domatesle birlikte kavurarak zayıflamayı beklemiyoruz herhalde. Eğer yeşil mercimek yiyerek zayıflamak istiyorsak onu doğru sebzelerle birlikte haşlayarak istediğimiz sonucu elde edebiliriz. Haşlamak zayıflamak için yiyeceğimiz her ne olursa olsun onu en az kaloriye indirir. Bu püf noktayı sakın unutmayın. Hepinizin bildiği o Dukan diyetlerinin yolu bile haşlanmış tavuklardan geçiyor. Yani her şey gibi yeşil mercimeği de haşlayarak tüketeceksin. E ekmekten de biraz uzak durmak elbette ki ön koşulun olacak.

Peki, Ya Sonra?

Yeşil mercimek tüketimini doğru bir şekilde uyguluyorsun ve harika bir sonuç alıyorsun. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Peki, bundan sonra atacağınız adım ne olacak? Tabii ki bütün hayatınızı haşlanmış mercimek yiyerek geçirmeyeceksiniz. Yeşil mercimek diyetini kestiğiniz takdirde yediklerinize artık çok dikkat etmek zorundasınız. Bundan sonra çocukluğumuzdan beri bize öğretilen yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığını kazanıp ona göre besleneceğiz.

Her zaman önerilen kibrit kutusu kadar peynir diyetiyle hayat sürülmez. Ama dengeli, sık ve az yemek yiyerek formumuzu koruyabiliriz. Diyet midemize kelepçe takmak demek değildir. Ya da spor bizi bir anda eritecek değil. Yaptığınız ya da uyguladığınız diyet, gittiğiniz spor salonu sizin hayat boyu fit kalmanızı sağlamaz. Aksine yanlış bir felsefeye kapılırsanız şayet yaptığınız bu diyetlerden ve spordan sonra çok daha hızlı kilo alabilir hatta obezite gibi önü kesilemeyecek rahatsızlıklara da mahal vermiş olursunuz.

Diyet Hataları

Son olarak genel hatlarıyla size bunlardan bahsederken yaptığınız hatalardan da bahsedelim ki çıkacak diğer sorunlara da engel olmuş olalım. Çünkü sağlık bir kere kaybolursa bir daha ele geçmez. Diyet yapacağım diye kendinizi yemeden içmeden kesecek değilsiniz. Ya da tamamen yağsız yemekler tüketecek ve bunların tadına bir daha hiç bakmayacak değilsiniz. Çikolatadan uzak durmanız, yağsız yemekler tüketmeniz, az yemeniz, kilolu olduğunuz gerçekleri yüzünüze vurulurken sizler depresyona girerek hiçbir şey yemeden haftalar hatta aylar geçirirseniz diyet yapmış olmaz kendinizi intihara sürüklemiş olursunuz. Diyet yapıyorsanız eğer, mutlaka bir doktor kontrolünde diyet yapmalısınız. Aksi takdirde yaptığınız diyetin size de faydası olmayacaktır, estetik görünmenizi de sağlamayacaktır. Bunları göz önünde bulundurursanız doğru yolda ilerlemiş olursunuz. Kendinize dikkat edin. Çevrenize değil.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?