Sivilceden bitkisel yollarla kurtulmak çok kolay

Özellikle ergenlik dönemindeki gençler ve orta yaşlardaki bir kısım insanlarda görülen sivilce sorunu bazen ciddi boyutlara ulaşabilir. Sivilce aslında çok doğal bir cilt sorunudur ve hemen hemen herkes böyle dönemden geçer. Sivilcelerinizden ilaçlardan ziyade bitkisel yollar ilede kurtulmak mümkündür.

Sivilceden bitkisel yollarla kurtulmak çok kolay
Sivilceden bitkisel yollarla kurtulmak çok kolay

Sivilce İçin Bitkisel Reçete

Sivilce her insan için dönem dönem bir kabus haline gelmiş olabilir. Özellikle ergenlik döneminden vücudun hormonsal denge değişiminden kaynaklı olarak yüzde daha fazla yağ üretimi sivilcelerin artmasına neden olabilir.

Sivilce nasıl oluşur ve sivilce neden çıkar öncelikle bu konular üzerinde durulmalı ve ona göre bir tedavi yöntemi seçilmelidir. Yağ bezlerinin salgısıyla tıkanan gözenecekler ve bakteriyel enfeksiyon sonucunda vücutta sivilce oluşur.

Sivilcelerden kurtulma yolları denildiği zaman ilk akla gelen doğal yöntem maske yapımıdır. Öncelikle üzerinde durulması gereken konu maske yapımı öncesi ve sonrasında cildin temiz tutulmasıdır. Gözenekleri açık tutmak çok önemlidir.

Bal ve Tarçın ile Sivilcelere Doğal Reçete

İki yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın karıştırılır. Karışım dairesel hareketlerle istenilen bölgeye uygulanır. Karışımı iyice yedirdikten sonra 20 dakika süreyle kalmasını sağlayın. Sonra ılık suyla temizliğini yapın. Bu karışım etkili bir  sivilce maskesi olması yanısıra cilde parlaklık ve ferahlık kazandırır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin sivilceleri kurutmakla kalmaz ölü derinin kolayca uzaklaşmasına, derinin yenilenmesine ve ph dengesinin kurulmasına yardımcı olur.

1 bardak suya onun 4 te 1 i kadar elma sirkesi eklenip karıştırılır. Pamuk kullanarak istenen bölgeye uygulanabilir. Ayrıca su yerine demlenmiş yeşil çay da kullanılabilir. Böylece etkisi daha fazla arttırabiliriz.

Papatya Maskesi

Papatyanın güzellik sektöründe önemi büyüktür ve çok kullanışlıdır. İhtiyacınız olan bir adet temizlenmiş papatya ezip cilde uygulamaktır. 15-20dk kadar kalması yeterli olup sonrasında durulamalıyız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor