E-devlet'e, kredi kartı ile ödeme dönemi geliyor

Vatandaşlar ve şirketler için e-Devlet sistemine kredi akrıt ile ödeme devri geliyor. Artık kamulara olan her ödeme e-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek.

E-devlet'e, kredi kartı ile ödeme dönemi geliyor
E-devlet'e, kredi kartı ile ödeme dönemi geliyorTahir Yavuz

Türkiye'de neredeyse bütün kamu işleri e-Devlet sistemi üzerinden online olarak yapılabiliyor. Çeşitli kamu borçları ödemek için devlet dairelerine gitmek gerekiyor. Buralarda mesai saatleri içerisinde genelde çok yoğun olur. Durum böyle olunca artık e-Devlet sistemine kredi kartı ve banka kartları ile borç ödeme devri geliyor.

Artık e-Devlet sistemi üzerinden kamuya ait borçlar, tek tıkla kredi kartı ile ödenebilecek. Yeni tasarı ile vatandaşların devlet dairelerinde saatlerce sıra beklemesine gerek kalmayacak. Hem devlet dairelerindeki yoğunluk azaltılmış olacak hem de vatandaşlar ve şirketler evlerinden kamu borçlarını ödeyebilecek.

Cumartesi Günü Resmi Gazetede Yayınlandı

E-Devlet üzerinden kamu borçlarının yatırılması ile ilgili olarak, ''Vatandaşlar ve şirketler kamu tahsilatlarını, e-Devlet sisteminde yapılacak yenilikler ile birlikte internet üzerinden kredi kartları ile ödeyebilecek. Ayrıca dijital ödeme ile ödemenin kolaylaştırılmasının yanı sıra banka kartı, kredi kartı, havale, EFT ve mobil ödeme gibi çok pratik ödeme yöntemleride vatandaşlarımıza ve şirketlere açılacak'' ifadeleri resmi gazetede yayınlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!