Bulduğu 200 Bin Doları iade eden çoban insanlık dersi verdi

Ankara ilinde Çobanlık yapan bir kişi, koyunlarını otlatırken 200 Bin Dolar dolu bir çanta buldu. Çoban ve sürünün sahini para dolu çantayı bölgelerindeki jandarmaya teslim etti.

Bulduğu 200 Bin Doları iade eden çoban insanlık dersi verdi
Bulduğu 200 Bin Doları iade eden çoban insanlık dersi verdiTahir Yavuz

Ankara ilinin Kazan ilçesinde 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı yakınlarında bir çoban tarafından çalıştıkları bölgede 200 Bin Dolar dolu çanta buldular. Çantanın içinde paradan ziyade sim kartı, 2 cep telefonu ve flash bellek bulunduğu açıklandı. Çantayı bulan çoban sürü sahibi, bölgeye gönderilen jandarma ekiplerine teslim ettiler. Bölgeye gelen astsubay çantayı incelenmek üzere Jandarma Komutanlığı'na götürdü.

Bölge halkından Emin Özden ise çantanın darbe gecesi buraya atıldığını düşünüyor. Özden, ''Darbe girişimine katılanlar o sabah saatlerinde buradan kaçmaya çalıştılar ancak biz müdahale ederek jandarmaya teslim ettik. Bu çanta da onlardan kalmış olabilir'' ifadelerini kullandı.

Çoban ve sürü sahibine sosyal medyada ve haber sitelerinden övgü yağdı. Jandarma ekipleri tarafından da teşekkür edilen çoban, insalara 'her şeyin para' olmadığını kaıtlar nitelikte bir davranış sergiledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!