2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Sorgulama

ÖSYM, üniversite heyecanı yaşayan binlerce adayın heyecan içerisinde beklediği 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçlarını açıkladı. LYS sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin resmi internet sitesinde büyük bir yoğunluk oluşturdu. Peki, 2016 LYS ek yerleştirme sonuçları nereden sorgulanır? İşte 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları sorgulama ekranı…

2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Sorgulama
2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları SorgulamaTahir Yavuz

Geçtiğimiz günlerde yapılan LYS ek yerleştirme tercihlerinin sonuçları adaylar tarafından büyük bir heyecan içerisinde bekleniyordu. ÖSYM’nin sonuçları 15 Eylül tarihinde açıklaması beklenirken, bugün sonuçlar açıklandı. 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçlarının sürpriz bir şekilde açıklanmasının ardından adayları sonuç öğrenme telaşı sardı. Peki, 2016 LYS ek yerleştirme sonuçları nereden öğrenilir?

 

2016 LYS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

2016 LYS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar, ÖSYM’nin resmi internet sitesine sonuçları öğrenmek için yüklendi. Bu nedenle de ÖSYM’nin internet sitesinde büyük bir yoğunluk yaşandı. Ancak https://sonuc.osym.gov.tr adresinden şu sıralarda sonuçları sorgulamak mümkün. Adaylar TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile ÖSYM sonuç açıklama sistemine giriş yaparak, 2016 LYS ek yerleştirme sonuçlarını öğrenebilirler. ÖSYM sonuç açıklama işlemlerini uzun süreden bu yana online olarak yürütüyor. Bu nedenle adaylar sonuçlarını sadece ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden sorgulayabilecek. Adayların adreslerine ayrıca posta yolu ile herhangi bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

LYS EK YERLEŞTİRME KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Üniversite yerleştirmelerinin ardından açık kalan kontenjanların tamamlanması için gerçekleştirilen 2016 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM tarafından bu gün açıklandı. Ek yerleştirme ile üniversitelere kayıt yaptırma hakkı kazanan adaylar, şimdi kayıt sürecinin başlamasını bekliyor. Henüz ÖSYM kayıt süreci hakkında bir açıklama yapması. Ancak önümüzdeki hafta içerisinde üniversite kayıtlarının başlaması ve ek kontenjanla üniversitelere yerleşen adayların en geç Ekim başında okullarına başlaması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!