Başbakan Binali Yıldırım Çukurca'ya Ziyaret Gerçekleştirdi

Başbakan Binali Yıldırım çatışma ve operasyonların sürdüğü terör bölgesi Hakkari'nin Çukurca ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başbakan Binali Yıldırım Çukurca'ya Ziyaret Gerçekleştirdi
Başbakan Binali Yıldırım Çukurca'ya Ziyaret GerçekleştirdiTahir Yavuz

 

Çatışmaların sürdüğü, şehit haberlerinin geldiği Hakkari’nin Çukurca ilçesine dün gece Başbakan Binali Yıldırım sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Hakkari Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı ile Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanlığı'na gece saatlerinde haber vermeden giden Başbakan Binali Yıldırım hem rütbeli askerlere hem de erlere moral verdi. Askerlerle burada bir konuşma yapan Yıldırım, terörle mücadelede 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yeni bir yöntem ve yeni bir yol haritası belirlediklerini, artık savunma değil taarruz yapacaklarını söyledi. İşte Başbakan Yıldırım’ın sürpriz Çukurca ziyaretinin detayları…

Başbakan Binali Yıldırım dün gece saatlerinde operasyonların ve çatışmaların sürdüğü Hakkari’nin Çukurca ilçesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım, PKK’lı teröristlerle sıcak çatışmaların yaşandığı Hakkari’nin Çukurca ilçesinde ziyareti ile hem erlere hem de komutanlara moral verdi.

KOMUTANLARDAN SÜREN OPERASYONLAR HAKKINDA BİLGİ

Başbakan Binali Yıldırım Hakkari Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı ile Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında bölgede Terör Örgütü PKK’ya yönelik süren operasyonlar hakkında komutanlardan bilgi aldı. Komutanlardan harita üzerinde operasyon bilgisi alan Başbakan Yıldırım, daha sonra erlerle de buluştu.

CANİKLİ VE SOYLU DA EŞLİK ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım’a Hakkari Çukurca ziyareti sırasında iki bakan eşlik etti. Ziyaret heyetinde bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da askerlerle konuşarak onlara moral verdi. Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak’da ziyaret sırasında Başbakan ve Bakanlara eşlik eden isimler arasında yer aldı.

SAVUNMA DEĞİL TAARRUZ ZAMANI

Başbakan Binali Yıldırım ziyareti sırasında askerlere konuşma yaptı. Konuşmasında terörle mücadelinin büyük bir kararlılıkla devam ettiğini ve edeceğini belirten Yıldırım, terörle mücadele konusunda 15 Temmuz’un milat olduğunu artık yeni yöntemler deneyeceklerini söyledi. Başbakan Yıldırım konuşmasında artık teröre karşı savunmada değil taarruzda olunacağını belirterek, bu tehditle yaşamamak için bunun yapılmasının zorunlu olduğunu dile getirdi.

ASKERLERİN MORALİ YERİNDE

Bölgede operasyon ve çatışmaların sürmesine rağmen gece saatlerinde gerçekleşen sürpriz ziyaret sırasında askerlerin moralinin yerinde olduğu gözlendi. Tümen Komutanı da Yıldırım’ı karşıladığı sırada yaptığı konuşmada bu ziyaretten onur duyduklarını dile getirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!