TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları Açıklandı! MEB TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları Sorgulama Ekranı!

TEOG üçüncü nakil sonuçlarını merak içerisinde bekleyen öğrencilerin bekleyişi sona erdi. TEOG üçüncü nakil sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. TEOG 3. Nakil Tercihleri 29 Ağustos-2 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılmıştı. Tercih ettiği liseye yerleşmek isteyen öğrenciler, TEOG Üçüncü Nakil Sonuçlarını heyecan içerisinde bekliyordu. Peki MEB tarafından açıklanan TEOG 3. Nakil sonuçları nereden öğrenilir? TEOG 3. Nakil sonuçları sorgulama ekranı nasıl açılır? Detayları haberimizde…

TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları Açıklandı! MEB TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları Sorgulama Ekranı!
TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları Açıklandı! MEB TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları Sorgulama Ekranı!Tahir Yavuz

Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş için yapılan TEOG sınavının sonuçları açıklanmış ve öğrenciler tercih telaşına düşmüştü. TEOG yerleştirmelerinde 3. Nakil tercihleri 29 Ağustos-2 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. Öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG Üçüncü Nakil Sonuçları açıklandı.

TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TEOG Üçüncü Nakil Sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler, nakil sonuçlarının nereden sorgulanacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan TEOG Üçüncü Nakil Sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden ulaşmak mümkün.

TEOG NEDİR, TEOG NEDEN YAPILIR?

Eğitim sisteminde her geçen yıl farklı çalışmalar yapılıyor. 2013 – 2014 eğitim öğretim yılından itibaren de öğrencilerin temel eğitimden ortaöğretime geçişleri için TEOG sınavı yapılmaya başlandı. Yani ortaokulu bitiren öğrenciler bir lisede eğitim görmek için TEOG sınavına girmek ve bu sınavdan belli bir puan almak zorunda. Öğrencilerin hangi liseye girecekleri TEOG sınavı ile belirleniyor. Öğrenciler TEOG sınavında 6 Temel dersten sorumlu oluyor ve bu derslerden gelen soruları yanıtlıyor. TEOG sınavı sekizinci sınıfta eğitim gören öğrenciler için her iki dönemde yapılıyor. TEOG sınavının sonuç belgeleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanıyor. Öğrenciler, TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih maratonunun içerisine giriyor. İnternet üzerinden yapılan tercih ve kayıt işlemleri sırasında öğrencilere velilerinin de eşlik etmesi gerekiyor. Eğer veliler ya da öğrenciler devlet okulu yerine özel okula kayıt yaptırmak isterlerse kayıt işlemlerine daha erken başlamaları gerekiyor. TEOG kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından boş kalan kontenjanlara nakil işlemleri yapılabiliyor. TEOG nakil işlemleri de üç aşama olarak gerçekleştiriliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!