Terör Örgütü FETÖ'nün Kadın Yapılanmasına Yönelik 8 İlde Operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da kalkıştığı kanlı darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. FETÖ’nün kadın yapılanmasına yönelik 8 ayrı ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Terör Örgütü FETÖ’nün kadın yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin hakkında yakalama kararı bulunduğu öğrenildi. Detayları haberimizde…

Terör Örgütü FETÖ'nün Kadın Yapılanmasına Yönelik 8 İlde Operasyon
Terör Örgütü FETÖ'nün Kadın Yapılanmasına Yönelik 8 İlde OperasyonTahir Yavuz

15 Temmuz gecesi yaşanan FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde operasyonlar başlamıştı. Dün gece 8 ayrı ilde FETÖ’nün kadın yapılanmasına ilişkin operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda haklarında yakalama kararı bulunan 33 kadından 21’i gözaltına alındı.

FETÖ ABLALARI GÖZALTINDA

FETÖ’nün kadın yapılanmasına yönelik Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonlarda haklarında yakalama kararı bulunan 33 kadından 21’i gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında FETÖ’nün bölge sorumlusu olan kişilerinde bulunduğu öğrenilirken, yurt sorumlusu, ev ablası, mütevelli heyeti üyesi, büyük bölge talebe mesulü, cemaat içi evlilik işlerinden sorumlu abla ve imam kadınların bulunduğu belirtildi.  Terör örgütü FETÖ’ye finansal destek sağladığı öğrenilen kişiler de dün gece düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı.

8 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

FETÖ’nün kadın yapılanmasına yönelik Kayseri, Mersin, Elazığ, Osmaniye, Manisa, Bingöl, Malatya ve Gaziantep’te Elazığ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi öncülüğünde operasyon düzenlendi. Haklarında yakalama kararı bulunan 33 kişiden 21’i düzenlenen operasyonlarda gözaltında alındı. Adreslerinde bulunamayan 12 kişinin ise yakalanması için çalışma başlatıldı. Şüpheliler gözaltına alındıktan sonra Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolü işlemleri tamamlanan şüpheliler, buradan sorgulanmak için emniyete götürüldü.

FETÖ’NÜN KADIN YAPILANMASI

15 Temmuz gecesi kalkışılan kanlı darbe girişimi ile gerçek yüzü ortaya çıkan Gülen Cemaatinin hem erkek hem de kadın yapılanması bulunuyor. FETÖ’nün kadın yapılanması içerisinde ev ablaları, kadın imamlar ve bölge sorumluları yer alıyor. FETÖ’nün kadın yapılanmasında bulunan ev ablalarının cemaat içi evlilik işlerini düzenlediği, himmet adı altında örgüte para topladığı, gençleri kandırarak cemaat evlerine öğrenci kazandırdıkları da iddia ediliyor. Ayrıca gözaltına alınanlar arasında FETÖ’ye finansal destek sağlayan iş kadınlarının da olduğu öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!