Çukurca'da hava harekatı başlatıldı

Hakkari'nin Çukurca ilçesine, Türk Sİlahlı Kuvvetleri tarafından hava harekatı başlatıldı. Hede bölgeler imha edildi ve görevini başarıyla tamamlayan uçaklar üslerine geri döndü.

Çukurca'da hava harekatı başlatıldı
Çukurca'da hava harekatı başlatıldıTahir Yavuz

Hakkari'nin Çukurca ilçesine, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hava operasyonu düzenlendi. Operasyonda bir dinamik hedef ve teröristlerin barındığı bir mağara imha edildi. Görevini başarıyla tamamlayan savaş uçakları ise üslerine geri döndü.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Hakkari ilinin Çukurca ilçesine, savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi. Görevlerini başarı ile yerine getiren savaş uçakları üslerine geri dönmek için izin istediler. Kısa sürede biten operasyon sonrasında emniyet üslerine geri döndüler. Gerçekleştirilen hava harekatı ile ilgili olarak TSK açıklama yaptı. Açıklamasında, ''6 Eylül 2016 tarihinde 15.47-16.30 saatleri arasında Çukurca mevkiinde alınan anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile operasyon düzenlenmiş olup: bölgede tespit edilmiş olan dinamik hedef ve PKK'lı teröristlerin barındığı bir mağara ateş altına alınarak imha edilmiştir'' ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!