Cumhurbaşkanı, telefonda kritik bir görüşme yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam, Rusya Federasyon başkanı olan Vilademir Putin ile çok kritik bir telefon görüşmesi yaptı. Tlefonda 'Suriye' ile ilgili görüşme sağlandığı açıklandı. İşte o kiritk görüşmeden haberlere yansıyanlar...

Cumhurbaşkanı, telefonda kritik bir görüşme yaptı
Cumhurbaşkanı, telefonda kritik bir görüşme yaptıTahir Yavuz

Elde edilen bilgilere göre Türkiye Cumhurbaşkanı ve Rusya Federasyon Başkanı Vilademir Putin bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye ve Rusya ilişkilerinin yanı sıra 'Suriye' ile alakalı konuşmalarda sağlandığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye'deki son gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halep'te bir an önce ateşkesin sağlanmasının önemine dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başkanı Putin, Kurban Bayramı vesilesiyle Halep'te ateşkesin sağlanması için ABD ile görüşmeler yapıldığına işaret ederek, bu konudaki çabaların yoğunlaştırılması hususunda mutabık olduklarını vurguladılar. Fırat Kalkanı operasyonunun da ele alındığı görüşmede iki lider, Türkiye'nin sınır bölgesinin başta DAİŞ olmak üzere terör örgütlerinden arındırılmasının önemli olduğunu belirttiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Cerablus'un ve El Rai'nin asli sakinlerinin Türkiye'den memleketlerine dönmeye başladıklarına değindi. Görüşmede Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve Türk akımı da dahil olmak üzere enerji sektöründeki işbirliği, Rusya-Türkiye arasındaki charter seferlerinin başlaması gibi ikili meseleler de ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başkanı Putin'in ikili ilişkilerin normalleşme sürecinin ivme kazanmasından gerek St. Petersburg'da, gerek Çin'de yapılan görüşmelerde mutabakata varılan konuların hızla hayata geçirilmesinden mutluluk duyduklarını da ifade ettikleri öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!