Samsung Galaxy Note 7 Patlama Nedeni Açıklandı!

Galaxy Note 7 telefonun patlaması ile ilgili olarak Samsung'tan resmi bir açıklama geldi. 'Samsung Galaxy Note 7 telefonu neden patlıyor?' Sorusunun cevabı resmi bir şekilde açıklandı.

Samsung Galaxy Note 7 Patlama Nedeni Açıklandı!
Samsung Galaxy Note 7 Patlama Nedeni Açıklandı!Tahir Yavuz

Samsung'un yeni telefonu olan Galaxy Note 7 son zamanlarda birçok kullanıcısında patladı. Bu patlama olayı bir kaç kere tekrarlanınca Samsung, Galaxy Note 7 telefonun üretimini durdurdu ve sevkiyat bekleyen cihazların gönderimini iptal etti. Araştırma ve detaylı teknik incelemeye alınan telefonun nedne patladığı ile ilgili olarak resmi açıklama geldi.

Resmi olarak açıklama yapan Samsung sorunun batarya nedeni ile meydana geldiğini belirtti. Açıklamasında, ''Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden meydana geldiğini öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebi ile etkileşime girmesi ve bu sebep ile bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz patlama ve sorunlara sebep olduğunu farkettik'' ifadeleri kullanıldı. Samsung yaptığı açıklmada apaçık belirtmektedirki sorun bataryadan meydana gelmektedir. Kullanıcıların telefonlarında genelde şarjda iken patlama meydana geldi. Buda Samsung'un yaptığı araştırmayı doğru kılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!