iPhone 7'nin Kulaklık Girişi Neden Yok? Apple'dan Resmi Açıklama Geldi

7 Eylül 2016 tarihinde tanıtılan Apple'ın yeni telefonu iPhone 7 ve 7 Plus'ta 3.5mm'lik kulaklık girişinin bulunmadığı belritildi. Kullanıcılar iPhone 7 modellerinde neden standart kulaklık girişine yer verilmediğini merak etti. Apple konuyla alakalı olarka resmi bir açıklama yaptı.

iPhone 7'nin Kulaklık Girişi Neden Yok? Apple'dan Resmi Açıklama Geldi
iPhone 7'nin Kulaklık Girişi Neden Yok? Apple'dan Resmi Açıklama GeldiTahir Yavuz

Apple'ın yeni telefonu iPhone 7 ve 7 Plus sonunda tanıtıldı. Herkesin merakla beklediği telefonun bütün özellikleri açıklandı. Birçok özelliği kullanıcılarını şaşırtırken bu sefer çok farklı bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Yeni iPhone 7 ve 7 Plus'ta standart 3.5mm'lik jack girişine yer verilmediği açıklandı. Yani diğer bir deyimle 3.5mm'lik kulaklık girişi bulunmuyor.

Apple bu konuyla alakalı olarak birçok soru aldı. Bazı kullanıcılar bu değişimi gereksiz bulsalarda bazıları takdir etti. Yeni telefonda kulaklık girişinin olmamasının nedenini resmi olarak açıklayan Apple'ın bu değişimi kasayı inceltmek için yaptığını açıkladı. Ayrıca kulaklık girişi ile ilgili olan açıklamalarında, ''iPhone 7'de bu girişin kaldırılmasının nedeni daha iyi bir kamera ve batarya için gerekli gördük. Kısaca, kameraya eklenen önemli yenilikler ve ufakta olsa bataryayı geliştirmek nedeni ile, kasayı kalınlaştırmak yerine kulaklık girişini kaldırarak telefonda ekstra yere sahip olduk. Bu ekstra yerleri ise kamera ve bataryanın geliştirilmesi için kullandık'' ifadelerini kullandı.

Apple yaptığı yenilikler ile telefonu kalınlaştırmak istemediğini ve bunun yerine kulaklık girişinden feragat ettiğini açıkladı. Kullanıcılarına bu yeniliği getirirken onları düşündüklerini ve genede her ihtimale karşı kutunun içeriğine koydukları dönüştürücü ile, standart kulaklarıda takabilme olanağı olduğunu belirtti. Kutu içerisinde hem kablosuz kulaklığın hemde 3.5mm'lik jack dönüştürücü kablonun bulunduğu belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!