iPhone7 ile İlgili Şok Açıklama! Suya karşı Dayanıklı Fakat Garantisi Yok

Bildiğimiz üzere iPhone 7 ve 7 Plus modelleri geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Merak edilen ve kafa karıştıran birçok soruda giderilmiş oldu. Fakat herkesin dikkatini çeken bir husus oldu tanıtımda. iPhone 7 suya karşı dayanıklı fakat sıvıdan meydana gelen hasarlar garanti kapsamına girmiyor.

iPhone7 ile İlgili Şok Açıklama! Suya karşı Dayanıklı Fakat Garantisi Yok
iPhone7 ile İlgili Şok Açıklama! Suya karşı Dayanıklı Fakat Garantisi YokTahir Yavuz

Geçtiğimiz 7 Eylül 2016'da merakla beklenen iPhone 7 ve 7 plus modellerinin tanıtımı yapıldı. Yapılan tanıtımda yeni telefonun özellikleride gün yüzüne çıkmış oldu. Apple yaptığı açıklamada iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin suya karşı dayanıklı olduğunu belirtti. Fakat bunun garantisini veremediklerini belirtti.

iPhone 7 ve 7 Plus modelleri IP67 sertifakasına sahip cihazlar olduğu belirtildi. Diğer bir deyişle suya ve toza karşı dayanıklıdır. Fakat açıklamalarında yaptıkları bu yeniliğe çokta güvenmedikleri izlenimini verdiler. Durum şuki cihazlar suya ve toza karşı dayanıklı diye tanıtıldı. Fakat Apple, ''iPhone 7 ve 7 Plus modelleri suya ve toza karşı dayanıklıdır. Fakat bunun garantisini veremiyoruz'' ifadelerini kullandı. Ayrıca bu hasarların garanti kapsamına girmediğininde altını çizdi.

iPhone 7 ve 7 Plus telefonlarının suya ve toza karşı dayanıklılığı ile alakalı olarak yapılan resmi açıklama şu şekilde:

''iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standartı kapsamında IP67 derecesini elde etmiştir. Lakin suya, toza ve sıçramalara karşı dayanıklılığı kalıcı değildir. Zamanla kullanımda oluşan yıpranmalar ve hasarlar bu kalıcılığı bitirebilmektedir. Sıvı temaslarından oluşan hasarlar garanti kapsamına girmemektedir''.
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!