Yiğit Bulut'tan Ali Babacan'la ilgili gündeme bomba gibi düşecek FETÖ iddiası

Yeni parti startını resmen veren Ali Babacan'la ilgili gündemi sarsacak bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Başdanışman ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Twitter hesabından tepki göstererek, Babacan'ı terletecek FETÖ iddialarında bulundu.

Yiğit Bulut'tan Ali Babacan'la ilgili gündeme bomba gibi düşecek FETÖ iddiası
Yiğit Bulut'tan Ali Babacan'la ilgili gündeme bomba gibi düşecek FETÖ iddiası cihan


AK Parti'den ayrılan Ali Babacan dün Kurban Bayramı öncesi yazılı bir açıklama yaptı ve yeni siyasi harekette hangi ilkelerle çalışacaklarını anlattı. Babacan açıklamalarında özellikle yeni bir Türkiye vurgusu yaparak; ''Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız" ifadesini kulladı.

Babacan yeni Türkiye istiyormuş hafızası biraz zayıf galiba

Babacan’ın açıklamalarına Cumhurbaşkanı Başdanışman ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’tan çok sert tepki geldi. Bulut Twitter hesabından gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulunarak ''Ali Babacan “Yeni Türkiye” istiyormuş!Hafızası biraz zayıf galiba! Ben hatırlatayım ! Ali Beycim, bakanlığın döneminde kaç milyar dolarlık dış borçlanma yaptın! 10 yıldan fazla! 80 milyar dolar üstü olabilir mi! En düşük! Neden Asya Bankalarını almadın’’ diye sordu.

Babacan FETÖ bankasını devlete satmaya kalkıştı

Bulut, ayrıca Ali Babacan’ın bakanlığı döneminde FETÖ’nün bankası Bank Asya’yı devlet’e 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde satmaya kalkıştığını iddia etti ve şu twiti attı:

Ali Beycim, mesela Fetö’nün bankasını Devlet’e 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya kalkıştın mı?
Sen bunu söylediğin gün fetö’nün bankası borsada yüzde 22 prim yaptı mı?
Bunu senden başka kaç kişi biliyordu?

Sonra aynı gece Yiğit Bulut ekranlara çıkıp “Erdoğan yaşadığı sürece fetö’nün bankası Devlet’e satılamaz” dedi mi?
Ertesi gün fetö’nün hisseleri yüzde 22 sonraki günlerde yüzde 50 düştü mü!

Başıma gelecek herşeye hazırım

Ali Babacan’la ilgili elinde bir takım belgelerin olduğunu anlatan Bulut, Babacan’a meydan okuyarak bir televizyon programına birlikte çıkma teklifinde bulundu. ''Ben başıma gelecek herşeye hazırım, bunları sadece kendi inisiyatifim ile yazıyorum’’ diyen Bulut’un bomba Twitleri:

BEN BAŞIMA GELECEK HERŞEYE HAZIRIM, BUNLARI SADECE KENDİ İNİSİYATİFİM İLE YAZIYORUM, aynen gezi olaylarında olduğu gibi meydana çıkıp MEYDAN OKUYORUM!
ÇOK ŞEHİT VERDİK, İHANET ZAMANI DEĞİL, ŞEHİTLERİMİZE VE ONLARIN ÇOCUKLARINA HEPİMİZİN ÇOCUKLARINA BORCUMUZ VAR????????????❤️

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Copyright 2020 Uluslararası evden eve nakliyat Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Haber Yazılımı