betgram betgram
KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN KİTAP OKUMAK

KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN KİTAP OKUMAK

Kişisel gelişim için çoğumuz internet siteleri üzerinde araştırmalar yapmakta ve bunlarla ilgili videolar izlemekteyiz. Genelde bunlar kısa yazılar ve 5-10 dakikalık videolar olur. Unutmayınki kişisel gelişim demek size özel bir gelişim yani size özel birşeydir. O yüzden kişisel olarak adlandırılır. Yani her türlü yazı ve ya video size bir şeyler katmaz. Size özel ve size has yazılar okumalı ve videolar izlemelisiniz.

Sizin kişisel gelişimizi, sadece bu başlık altındaki medyalar geliştirmez. Mesela herhangi bir bilim kurgu romanı ve polisiye romanıda size bir çok şey katacaktır. İlla bu başlık altında kitaplar veya yazılar okumanıza gerek yoktur. Dediğim gibi hoşunuza ne gidiyor ise onu okuyun, onu yazın ve hatta onu çizin. Mesela ben bilim kurgu romanlarına bayılırım. Bana o kadar güzel şeyler sunuyorki bunları gerçek hayatta bulmam imkansız. Dağlar, ormanlar, ovalar, denizler hep hayal ettiğim gibi orada. Bu beni mutlu ediyor ve çok daha olumlu bir kişilik ile donanıyorum. Karakterlerinizi kendiniz yaratıyorsunuz ve kendi yarattığınız karakterler size yol gösteriyor. Bakış açınızı değiştiriyor. Çoğunluk ile kitaplar üzerinden gideceğim çünkü kitaplar insanı çok değiştiriyor. Bizi istediğimiz ve arzuladığımız şeyler ile buluşturuyor ve tabikide bu bizi geliştiriyor. Her şeyimizle geliştiriyor hemde. Konuşmamızı, düşünce tarzımızı her şeyimizi. İnsanlığımızı ortaya çıkartıyor. Sevdiğiniz çok küçük yaşlardaki insanlara ve hatta çocuklarınıza telefon, tablet, bilgisayar hediye ederek bir çoğunun geleceğini ve gençliğini çok küçük yaşlardan tehlikeye atıyoruz. Sizcede şuanda genç insanların böyle teknoloji aletlerine hapsolmaları iyi birşey mi? Bu şekilde çoğu insan özgüven eksikliği nedeni ile hiç bir aktiviteye katılamıyor ve yapamıyor. Kişisel gelişim insanı her şeyiyle ele alır. Kariyeri, konuşma tarzı, işi, okulu, bildiği diller, bildiği programlar bunlara dahildir. Bunların geliştirmenin en etkili yolu okumaktır. Okuyalım ve okutalım.

Kişisel gelişim adı altında sürekli okumaktan gittim . Bir çoğunuz bunları bağdaştıramayabilir fakat inanın okumak sınırsız bilginin ve gelişimin tek anahtarıdır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi