betgram betgram
KADIN VE ERKEK EŞİTLİK KAVRAMI

KADIN VE ERKEK EŞİTLİK KAVRAMI

     Hepimizin kafasına kazınmıştır kadın ve erkeklerin eşit olduğu düşüncesi. Ben burada ne kadınları nede erkekleri savunmayacağım. Aslında hiç bir şeyin eşit olmadığı bir dünyadan söz edeceğim. Ne hakların nede adaletin herkeste eşit olduğunu malesef söyleyemeyeceğim. Bu yazımda sadece kadınların ve erkeklerin aslında eşit olmadığı anlatacağım.

 

        Kadınlar diyorum. Aslında kadın demek anne demek kadın demek yuva demektir. Bize küçükken kadınların evi kurduğunu erkeğin ise kadına destek çıktığını öğrettiler. Büyüdükçe aslında kadınların çoğunun bir malzeme olarak kullanıldığını ve önemsenmediğini görmeye başladım. Öyle bir zamandayızki, küçük bir kızın bile sokaklarda rahatça oynayamadığı bir zamandayız. Kadın dedik değilmi. Çoğu kadın evlendikten sonra eve kapalı tutulur. Erkek çalışır ya kadında evde otursun işi ne denir. Erkek gezer, kadın gezemez. Çünkü o evli çünkü onun namusu var denir. Erkek istediği kadına bakar istediğiyle oynaşır, kadın bir erkeğe kafasını kaldırıp baksa dövülür, arsız olur ve hatta namussuz olur. Erkek gecenin bir yarısı dışarıya çıkar gayet normal karşılanır nede olsa erkek o çıksın denir, kadın akşam dışarı çıksa otursun evine işi ne denir. Tabikide bir çoğunuz devir kötü diyecekseniz. Evet bende ondan bahsediyorum. O kadar kötü bir zamandayızki  kadınlara, giydiği bir kıyafet yüzünden bile tecavüz etme isteği duyan insanlarla dolu etrafları. Son zamanlarda o kadar çok arttıki iğrenç tecavüz olayları erkekler erkekliğinden utanır oldu. Erkekler kafasını kaldırıp kadınlara bakamaz oldu. Erkekler diyorum bakın kadınların dışındaki her insan erkek olamadı malesef. Peki kadınlara yapılan bu adiliğe cevapları ne oldu dersiniz. O kadar açık giymeseydi, o saatte dışarı çıkmasaydı, bana gülmeseydi, gözlerimin içine bakmasaydı... Peki hiç bir erkeğe tecavüz edildiğini gördünüz mü? Erkeğin giydiği kıyafete karışıldığını gördünüz mü? Erkeğe bu saat geç oldu bu saatte dışarı çıkma dneildiğinide pek duymamışsınızdır. Burada anlıyoruzki ne kadın eşit nede erkek eşit. Namus sadece kadınlarda olmaz. Namus aslında erkeklerde olur. Tecavüze uğrayan kadın namussuz değildir, tecavüz eden şahıslar namussuzdur. 

 

        Kadınların çoğu aslında bir çoğumuzdan güçlüdür. Bu kadar şeye göğüs germek zordur. Sokağa çıktığında ve yürürken arkasından gelen erkeklerin bile sözlü tacizine sürekli uğrayan kadınlar gerçekten güçlü olsunlar. Onları kimse bir eşya ve ya mal olarak göremez, onlar geleceğin anneleri.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi