betgram betgram
Teröristler Ve Kafa Yapıları

Teröristler Ve Kafa Yapıları

              Ne zaman haberleri açsam ya terör olayları yüzünden birileri ölmüş oluyor ya da yaralanmış oluyorlar. Şehitlerimiz var birde yüreklerimizi her gün yakan şehit haberlerimiz.  Özellikle doğu bölgelerinde yaşanan bu olayların artık son bulması için varıyla yoğuyla bizler için savaşan askerlerimizden çoğu insanın haberi bile yokken bizlerin rahatı için hayatlarını veriyorlar.

          

              Terör örgütü herkesin bildiği gibi gözü dönmüş ve kendilerinden bile haberleri olmayan topluluklardan oluşmaktadır. Son zamanlar da o kadar iğrenç olaylar ile bu örgütlere şahit olduk ki çoğumuz hayretler içinde izledik bu durumları.  İHA haber ajansı sunucularının bizlere ilettiği bir haberi örnek alalım. Bu haberde; ‘’ Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde saklanan ve barikat kuran bir grup teröristin, bölgede yer alan sivilleri kullanarak güvenlik kuvvetlerine saldırı gerçekleştirdiği biliniyor. Bölgede yer alan teröristler, gene aynı bölgede sığınan sivillerin yer aldığı bölgelere zemin hazırlayarak barikat kurdular’’ belirtildi. Bu yaşanan olay, teröristlerin niyetlerini bir kez daha gözler önüne serdi. Teröristlerin amacı sivilleri kullanarak güvenlik kuvvetlerine ateş açmaktı. Bölgede sivil bulunduğundan güvenlik kuvvetlerinin teröristler bölgedeki siviller nedeni ateş açılmayacağının farkında idiler. Üstelik siviller dışarıda idi ve çatışma bölgesinden sürekli geçmekte idiler. Güvenlik kuvvetleri de mecburen sivillerin güvenliğini düşünerek tedbirli davrandılar ve siviller geçerken ateşi kestiler. Teröristler ise tam tersi bir davranışta bulunarak, hiç kafalarını bile çıkarmadan sivillerin geçişleri esnasında rasgele ateş açtılar. Üstelik sivillerin arasında kadın, çocuk ve yaşlılar bulunuyordu. Üstelik sivilleri de öldürme girişiminde bulunan teröristler, güvenlik kuvvetlerinin her zamanki gibi tedbirli ve dikkatli davranışları sayesinde engellendi.

 

              Terör örgütü sürekli bu şekilde hain saldırılar gerçekleştiriyor. Bu ülkemizin ne kadar güçlü olduğunu ve bir o kadar ne zorluklarla kurulduğunu ve korunduğunu gözler önüne seren sadece bir olay. Bunun gibi yüzlerce bilmediğimiz duymadığımız olaylar ve saldırılar gerçekleşmektedir.  İnsanlarımızın da bu olayı kafalarında yorumlaması gerekmektedir. Çünkü çoğumuzun bunlardan haberi bile yokken haberi olanlar ise sanki böyle olaylar yaşanmıyor gibi davranmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi