Bosch Rexroth, BRUSA HyPower’a yatırım yaptı

Otoyol dışı araç segmentinde hidrolikte lider uzman, e-mobilite öncüsüne yatırım yapıyor; her iki taraf da mobil iş makineleri için elektrikli sürücülerin geliştirilmesi ve pazarlanması konusundaki iş birliğini yoğunlaştırmak istiyor.

TEKNOLOJİ - 29-07-2022 10:08

Bosch Rexroth, BRUSA HyPower’a yatırım yaptı

Bosch Rexroth, BRUSA HyPower'ın azınlık hissesini satın aldı.

Otoyol dışı araçların elektrifikasyonu açısından Bosch Rexroth eLION ürün portföyü için mükemmel tamamlayıcı konumda.

Müşteriler, kısa şarj süreleri ile güçlü elektrikli sürücü çözümlerinden fayda sağlıyor.

 

Ulm/Zürih, İsviçre – Bosch Rexroth AG, BRUSA HyPower AG'de azınlık hissesi satın aldı ve otoyol dışı pazarında iş birliğini yoğunlaştırmak istiyor. BRUSA HyPower ürünleriyle Bosch Rexroth, otoyol dışı araçların elektrifikasyonu için eLION ürün portföyünü tamamlıyor ve müşterilerin elektrikli sürücü mimarilerini hızlı ve kolay bir şekilde uygulamalarını sağlıyor. Bu, inşaat, tarım, lojistik veya toplumsal hizmetlerde kullanılan mobil iş makinelerinin herhangi bir lokal emisyon üretmeden çalışabileceği ve böylece daha çevre dostu ve daha sessiz hale gelebilecekleri anlamına geliyor. Bosch Rexroth, 4 Temmuz 2022’de BRUSA HyPower'ın azınlık hissesini satın aldı. Her iki taraf da yatırım tutarını gizli tutma konusunda anlaştı.

 

Şantiyelerde, limanlarda veya madencilikte yapılan çalışmalar sırasında önemli oranda CO2 emisyonu oluşur. Bosch Rexroth, mobil ekipmanı elektriklendirmek için bu alanda çalışıyor. Otoyol dışı araç ekipmanlarının elektrifikasyonunu desteklemek ve ilerletmek üzere eLION serisiyle elektrifikasyon için kapsamlı bir bileşen portföyü sunuyor. eLION serisi, çıkışa ve boyuta, ilgili redüktörlere, invertörlere, yazılım çözümlerine ve son teknoloji hidroliklere göre ölçeklendirilmiş 80 adede kadar motor çeşidini içeriyor. İleriye dönük olarak, BRUSA HyPower'ın DC/DC dönüştürücüleri ve yerleşik şarj cihazları bu geniş yelpazeyi mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

 

Bosch Rexroth AG’nin Mobil Hidrolik ürün bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Donato, “Sürdürülebilir, lokal olarak emisyonsuz mobil iş makinelerine yönelik eğilim, işimiz için iyi büyüme fırsatları sunuyor. Otoyol dışı uygulamaların yaklaşık yüzde 30'u 2030 yılına kadar elektrikli hale gelecek. Ortak hizmetimizle, yaklaşık 1,5 milyar avroluk ek bir pazar hacmine hitap ediyoruz. Bosch Rexroth, birbirine en uygun şekilde eşleşen bileşenlerle otoyol dışında sunulan en geniş ürün yelpazesine sahip. Bununla, sürüşü ve mobil iş makineleriyle çalışmayı daha da optimize etmek istiyoruz. Bu nedenle BRUSA HyPower bizim için önemli bir ortak.” dedi.

 

BRUSA HyPower Yönetim Kurulu Başkanı Ming Jiang şunları ekledi: “İş birliğimiz sayesinde müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabileceğiz ve geliştirme sürelerini kısaltabileceğiz. Şarj cihazlarımız ve DC/DC dönüştürücülerimiz, işlevsellik ve çalışma açısından Rexroth ürün yelpazesine sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Ayrıca, geniş bir uygulama yelpazesini kapsayarak, otoyol dışında çalışan iş makinelerinin üreticilerine fayda sağlıyoruz.” dedi.

 

1985'ten beri BRUSA, yalnızca sivil uygulamalara yönelik elektrikle çalışan araçlar için yüksek performanslı bileşenler geliştirmektedir. 2021'de kurulan BRUSA HyPower AG'nin şu anda yaklaşık 220 çalışanı var ve elektrik enerjisi dönüşüm sistemlerinde uzmanlaşmıştır. Bosch Rexroth için İsviçreli şirket, mobil makinelerde kullanım için en yüksek verimliliğe ve sağlamlığa sahip yeni ürünler geliştirecek ve üretecek. 

 

İşlemin bir parçası olarak, iki tanınmış finansal yatırımcı da BRUSA HyPower'da azınlık hisselerini satın aldı. 

 

 

Detaylı Bilgi İçin:

Nuray Sağlam, Bosch Türkiye Kurumsal İletişim

0 (216) 432 01 32 [email protected]

 

Gizem Çimen / ÜNITE Edelman

(212) 272 93 13 [email protected]; www.unite.com.tr

 

 

Dünyanın önde gelen tahrik ve kontrol teknolojileri tedarikçilerinden biri olan Bosch Rexroth, her büyüklükteki makine ve sistemlerde verimli, güçlü ve güvenli bir hareket sağlıyor. Şirket, Mobil Uygulamalar, Makine Uygulamaları ve Mühendisliği ve Fabrika Otomasyonu pazar segmentlerinde global uygulama deneyimini bir araya getiriyor. Akıllı bileşenler, özelleştirilmiş sistem çözümleri ve servisleri ile Bosch Rexroth, tamamen ağa bağlı uygulamalar için gerekli ortamı yaratıyor. Bosch Rexroth, nesnelerin internetine yönelik yazılımlar ve arayüzler başta olmak üzere müşterilerine hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol teknolojisi, dişli teknolojisi ve lineer hareket ve montaj teknolojisi sunuyor. 80'den fazla ülkedeki lokasyonda 31.000’in üzerinde çalışan, 2021 yılında yaklaşık 6,2 milyar Euro satış geliri oluşturdu. 

 

Daha fazla bilgi için lütfen www.boschrexroth.com adresini ziyaret edin. 

 

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde yaklaşık 402.600 çalışana sahiptir (31 Aralık 2021 itibarıyla). Şirket, 2021 yılında 78,7 milyar Euro'luk satış gerçekleştirdi. Bosch'un faaliyetleri dört sektöre ayrılıyor: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Tüketici Ürünleri ve Enerji ve Bina Teknolojisi. Dünyanın önde gelen IoT şirketlerinden biri olarak Bosch; akıllı evler, Sanayi 4.0 ve ağa bağlı mobilite için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Bosch, sürdürülebilir, güvenli ve heyecan verici mobilite vizyonunu takip ediyor. Şirket; sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi, ya yapay zeka içeren ya da yapay zeka yardımıyla geliştirilmiş veya üretilmiş olan ürünler ve çözümler ile ağa bağlı yaşamı kolaylaştırmaktır. Bosch, yenilikçi olan ve büyük bir ilgi gören ürünler ve servislerle dünya genelinde yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Kısacası Bosch, ‘Yaşam için teknoloji’ oluşturur. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve yaklaşık 60 ülkedeki yaklaşık 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları dahil edildiğinde, Bosch'un küresel üretim, mühendislik ve satış ağı neredeyse dünyadaki tüm ülkeleri kapsıyor. Dünya genelinde 400’den fazla lokasyonuyla Bosch Grubu, 2020 yılının ilk çeyreğinden beri karbon nötrdür. Şirketin gelecekteki büyümesinin temeli, yenilikçi gücüdür. Bosch, dünya genelinde yaklaşık 128 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 76.100 çalışana sahiptir ve bunların arasında 38.000’in üzerinde yazılım mühendisi bulunmaktadır. 

DİĞER HABERLER
Güncel Haberler Nereden Takip Edilir?

Güncel Haberler Nereden Takip Edilir?

05-02-2023 - GÜNCEL

Serkan Oral Genç Girişimcilere İlham Kaynağı Oluyor!

Serkan Oral Genç Girişimcilere İlham Kaynağı Oluyor!

05-02-2023 - GÜNCEL

Berkay Anıl Demir : Hedefim A Milli Takım Formasını Giymek

Berkay Anıl Demir : Hedefim A Milli Takım Formasını Giymek

04-02-2023 - SPOR

Bayraklı çatı izolasyonu hizmetleri

Bayraklı çatı izolasyonu hizmetleri

04-02-2023 - GÜNCEL

Paket arıtma nerede kullanılır

Paket arıtma nerede kullanılır

04-02-2023 - GÜNCEL

Elektrikli Araçlar için Kasko Sigortası Kapsamı

Elektrikli Araçlar için Kasko Sigortası Kapsamı

03-02-2023 - GÜNCEL

İHRACATA İLK ADIM-expinno.com

İHRACATA İLK ADIM-expinno.com

03-02-2023 - GÜNCEL

Resim Yüklerken Depolama Yapılır Mı?

Resim Yüklerken Depolama Yapılır Mı?

03-02-2023 - GÜNCEL

Haberin Doğru Adresi Fırtına Haber

Haberin Doğru Adresi Fırtına Haber

03-02-2023 - GÜNCEL

 Saç Bakımında Vichy Etkisi: Dercos Kepek Karşıtı Şampuan Kepeği %100’e Kadar Gideriyor 

 Saç Bakımında Vichy Etkisi: Dercos Kepek Karşıtı Şampuan Kepeği %100’e Kadar Gideriyor 

02-02-2023 - GÜNCEL