YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-10-2023 09:52   Güncelleme : 03-10-2023 09:52

Türkiye’de Kick Boks ve Muaythai Spor Dallarının Gelişiminde Öncü İbrahim Murat Gündüz’e Plaket Verildi

Türkiye’de kick boks ve boks gibi iki zorlu spor dalının gelişiminde öncü olan İbrahim Murat Gündüz’e Türkiye Boks Federasyonu baş hakemi İbrahim Avcıoğlu tarafından plaket verildi.

Türkiye’de Kick Boks ve Muaythai Spor Dallarının Gelişiminde Öncü İbrahim Murat Gündüz’e Plaket Verildi

İbrahim Murat Gündüz, Türkiye’de spor dallarının gelişiminde gençlere ve hocalara destek vermeye devam ediyor. Ülkemizde özellikle uzak doğu Asya sporlarının futbol, basketbol ve voleybol gibi spor dallarının gerisinde kalması bu spor dallarına ilgi gösteren gençleri de zor duruma sokuyor.

Kick boks ve boks alanlarına yönelen gençler almak istediği desteği alamayınca kariyerlerinin önüne set çekerek farklı alanlara yöneliyor. İbrahim Murat Gündüz ise bunu engellemek adına çabalıyor.

İbrahim Murat Gündüz’ün Destek Olduğu Gençler Bugün Madalyadan Madalyaya Koşuyor

İbrahim Murat Gündüz boks ve kick boks gibi iki spor dalında yetiştirdiği isimler her organizasyonda adını duyurmaya devam ediyor. Bu isimler arasında Melis Nazlıcan Talun , Ilgın Deniz Ayan ve daha nice isim bulunuyor.

Günümüzde yerli yabancı birden fazla organizasyonda ringe çıkan Ali Göktürk Benli özellikle son zamanlarda adını duyuran genç isimler arasında yer alıyor. Kick boks gibi bir alanda göstermiş olduğu başarılar devam ederken yakın zamanda Avrupa’da esmesi bekleniyor. Göktürk’le çoğu rakibi yenilgiyi tadarken daima yanında İbrahim Murat Gündüz gibi bir destekçisi abisi vardı.

İbrahim Murat Gündüz’ün Destekleri Devam Edecek mi?

Başarılı iş adamı İbrahim Murat Gündüz iş yaşamının yanı sıra spor yaşamında da çok aktif bir isim, yetiştirdiği sporculara maddi destek olmasının yanı sıra ayrıca onlara manevi olarak da destek veriyor. Sporcularına bir abi gibi yaklaşan İbrahim Murat Gündüz onları motive etmek ve maça ısındırmak için elinden geleni yapıyor.

İbrahim Murat Gündüz ayrıca spor hocalarına destek vermeye devam ediyor. Bugüne kadar bu alanda çalışan ve tüm elde ettiklerini genç sporculara aktarmakta zorlanan bu konuda maddi imkanı olmayan hocalara da destek sağladı. Bunun yanı sıra İbrahim Murat Gündüz, Türkiye’de spora ve sporculara verdiği desteklerini devam ettireceğini belirtiyor.

 

https://medium.com/@i.muratgunduz1975/i%CC%87brahim-murat-g%C3%BCnd%C3%BCz-salim-kay%C4%B1c%C4%B1-i%CC%87stifa-etmeli-5e85c41e7609